а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прекомандува

прекомандуваат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Со наредба пренасочи кон нови задачи.
Англиски: redirect
Употреба: Разговорно
Примери:
Затоа тој беше прекомандуван од западниот фронт на фронтот во Русија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи