а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прекласификација

мн. прекласификации
Вид збор: Именка, женски род
Повторно или поинакво класифицирање според нови или поинакви критериуми.
Англиски: reclassification
Примери:
Ќе се направи прекласификација на определени производи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи