а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

преквалификација

мн. преквалификации
Вид збор: Именка, женски род
Оспособување за нова струка или професија.
Албански: rikualifikim
Употреба: Економија , Образование
Примери:
Во нашиот центар се организираат курсеви за преквалификација.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи