а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

презентски

презентскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на презент.
Англиски: present
Употреба: Лингвистика
Примери:
презентска основа
презентски форми
Изведенки
презентен прид.
презентниот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи