а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предусети

предусетат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 52534
предосети
Англиски: sense
Изведенки
1. предусетува несв.
предусетуваат
2. предусетување ср.
глаг. им.
3. предусеќавање ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК