а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

превој

мн. превои
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18814
1. превал, превалец
Албански: qafë, shalë
Употреба: Географија
2. завој
Англиски: bandage Албански: brez, mbështjellës
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК