а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

почесто

Вид збор: Прилог
Ранг: 1677
Повеќе од често.
Англиски: more often
Примери:
Тој советува семејствата што почесто да излегуваат надвор од градот во природа.