а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

потсетник

мн. потсетници
Вид збор: Именка, машки род
Бележник за тоа што треба да се направи, што не смее да се заборави.
Англиски: notebook, organizer
Употреба: Административен термин
Примери:
Си запиша во потсетникот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи