а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

потсекција

мн. потсекции
Вид збор: Именка, женски род
дел од секција
Англиски: subsection
Употреба: Административен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи