а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

потсектор

мн. потсектори
Вид збор: Именка, машки род
подреден сектор
Англиски: subsector
Употреба: Административен термин
Примери:
Кадарот од овој потсектор зема натпросечна плата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи