а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

постхумен

постхумни
Вид збор: Придавка
Ранг: 40359
Што е објавен, отпечатен по смртта на авторот.
Англиски: posthumous
Примери:
Постхумно дело.
Изведенки
постхумно прил.