а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

постер

мн. постери
Вид збор: Именка, машки род
1. Голем печатен оглас, плакат што се користи за рекламирање на некој производ, настан и сл.
Англиски: poster Албански: poster, afishe
2. Голема копија на слика или фотографија, обично на популарни личности, што служи како декорација, украс.
Англиски: poster Албански: poster
FlexiMac
 менување на македонски глаголи