а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

постдипломски

постдипломски
Вид збор: Придавка
Што се однесува на степенот на студии по дипломирањето, по завршеното високо образование.
Англиски: post-graduate
Употреба: Образование
Примери:
Постдипломски студии.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи