а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пост скриптум

Вид збор: Сложенка
Додатна забелешка на крај од писмо или текст.
Англиски: post scriptum
Употреба: Книжевен збор , Литература
Примери:
Тоа е ставено во две реченици во пост-скриптум.