а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

попишка

попишкаат
Вид збор: Глагол, свршен
1. Офка, лелека од болка некое време.
2. Збива од умор, напор некое време.