а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пописен

Види и: попис (м.)
пописни
Вид збор: Придавка
Ранг: 16902
Што се однесува на попис, на попишување.
Примери:
Пописна комисија.
Пописни листи.