а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пообремени

пообременат
Вид збор: Глагол, свршен
Обремени, оптовари во мала мера, до одреден степен.
Изведенки
пообременува несв.
пообременуваат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи