а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пообиколи

пообиколат
Вид збор: Глагол, свршен
обиколи
Англиски: circumvent
Изведенки
пообиколува несв.
пообиколуваат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи