а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

понижувачки

понижувачка
Вид збор: Придавка
Ранг: 7348
Што понижува, навредува.
Англиски: offensive
Примери:
Понижувачки однос.
Понижувачки поглед.
Понижувачки зборови.