а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

понекаде

Вид збор: Прилог
Ранг: 14982
На некои места, не насекаде, овде-онде, понегде.
Англиски: in places
Примери:
Понекаде снегот веќе беше стопен.