а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полуслужбен

полуслужбени
Вид збор: Придавка
Што не е потврден од службени извори.
Англиски: semiofficial
Примери:
Полуслужбена посета.
Полуслужбени разговори.
Изведенки
полуслужбено прил.
Пример: Зборува полуслужбено.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи