а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полудив

полудиви
Вид збор: Придавка
Што не се сосема див.
Изведенки
полудивјак м.
мн. полудивјаци
полудив човек
FlexiMac
 менување на македонски глаголи