а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полимерски

полимерскиот
Вид збор: Придавка
Што е произведен од полимер.
Употреба: Хемија
Примери:
Полимерски влакна.
Полимерски материјали.
Полимерски производи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи