а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полелеј

полелеи
Вид збор: Именка, машки род
полилеј
Англиски: candelabra
FlexiMac
 менување на македонски глаголи