а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поединечен

поединечната
Вид збор: Придавка
Ранг: 7489
Единечен, единичен, одделен, земен одделно.
Англиски: single
Примери:
Поединечен случај.
Поединечни борби.