а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подница

мн. подници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 24911
Земјен сад во кој се пече леб со вршник.
Примери:
леб печен во подница