а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подлисток

мн. подлистоци
Вид збор: Именка, машки род
Фељтон во весник, обично посебно графички опремен.
Англиски: supplement
Примери:
Книгата најпрвин е издавана во подлистоци на официјалниот неделник.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК