а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подивее

подивеат; подивеј, подивејте, подивеав, подивееја, подивеел, подивеен, подивеав, подивеаја, подивеал, подивеан
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 30236
подиви