а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подзгрбавен

подзгрбавениот
Вид збор: Придавка
подгрбавен, подгрбен
Изведенки
1. подзгрбавено прил.
Пример: Одеше подзгрбавено.
2. подзгрбавеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи