а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подзарипнат

подзарипнатиот
Вид збор: Придавка
подзасипнат
Англиски: hoarse
Изведенки
1. подзарипнато прил.
Пример: Зборува подзарипнато.
2. подзарипнатост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи