а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подвик

Вид збор: Именка, машки род
повик
Англиски: call
Примери:
Тероризмот е присутен и е на подвик кај нас.