а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

повеќечасовен

повеќечасовни
Вид збор: Придавка
Ранг: 40865
Што трае, што траел повеќе часови.
Примери:
Повеќечасовниот хируршки потфат беше успешен.