а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

побрбори

побрборат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 33469
Брбори малку.
Англиски: chat
Примери:
Побрбори и си отиде.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК