а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поаѓа

поаѓаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 5471
тргнува
Англиски: start
Примери:
Поаѓа на службен пат.