а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пневматички

пневматичка
Вид збор: Придавка
Со помош на компримиран воздух.
Англиски: pneumatic
Употреба: Технологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи