а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плотски

Види и: плот (ж.)
плотскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на плот.
Англиски: sensual
Употреба: Религија
Примери:
Плотски наслади.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи