а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пломбиран

пломбирани
Вид збор: Придавка
За заби - што е со пломба.
Англиски: filled
Употреба: Медицина
Примери:
пломбирани заби
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК