а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плодоносен

плодоносна
Вид збор: Придавка
Ранг: 24804
1. плодороден
Англиски: fertile
Примери:
Плодоносно дрво.
Плодоносна година.
2. плоден
Англиски: fruitful
Употреба: Преносно значење
Примери:
Плодоносна дејност.