а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плико

Види и: плик (м.)
мн. пликоа
Вид збор: Именка, среден род
плик
Англиски: envelope
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи