а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плетистол

Вид збор: Именка, машки род
Растение чии листови се користат за салата.
Латински: Sanguisorba minor Англиски: Salad burnet Албански: burnet
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи