а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

племенски

племенскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 9307
Што се однесува на племе.
Англиски: tribal
Примери:
Племенски односи.