а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пискање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 19282
1. викање
Англиски: scream Албански: klithje, britmë, piskamë
2. пискање
Англиски: screaming Албански: piskamë
3. Крешти од викање.
Англиски: scream Албански: britje, piskamë
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК