а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пиратски

Види и: пират (м.)
пиратскиот
Вид збор: Придавка
пират
Примери:
пиратски напад
пиратски брод
FlexiMac
 менување на македонски глаголи