а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

песимистички

песимистичка
Вид збор: Придавка
Ранг: 16055
Што се однесува на песимизам и песимист.
Англиски: pessimistic
Примери:
песимистичка визија