а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

перфоратор

Вид збор: Именка, машки род
Апарат за правење дупчиња на хартија и др.
Англиски: puncher
Употреба: Технологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи