а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

перфекционист

мн. пефекционисти
Вид збор: Именка, машки род
Тој што се залага за пеферкција.
Англиски: perfectionist
Изведенки
перфекционистка ж.
мн. пеферкционистки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи