а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

патентиран

патентирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 31310
1. Таков врз кој има патент.
Англиски: patented
Примери:
Патентирано средство.
2. вистински, општопознат
Англиски: well-known
Употреба: Иронично , Преносно значење
Примери:
Тој е патентиран лажго.