а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пасолница

Вид збор: Именка, женски род
1. Големо грубо неизделкано дрво; долга цепаница.
Англиски: log Албански: dru i pagdhendur
Употреба: Дијалектен збор
2. Висока, незграпна, трапава жена.
Албански: grua e pagdhendur
Употреба: Преносно значење