а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

парапсихологија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Дејност што се занимава со непроучени психолошки и интелектуални појави што не може да се објаснат со методите на психологијата.
Англиски: parapsychology
Изведенки
парапсихолошки прид.
парапсихолошкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК