а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

папарацо

мн. папараца
Вид збор: Именка, среден род
Фоторепортер што нападно следи и фотографира славни личности.
Англиски: paparazzo
FlexiMac
 менување на македонски глаголи